Technologia

Bezpieczna strona przez certyfikat SSL

Bezpieczeństwo użytkowników na każdej stronie powinno być bardzo ważne. Przecież jedynie dzięki temu sklepu internetowe są w stanie zachęcić do współpracy szerokie grono klientów. Zapewniają ich, że strona ich sklepu okazuje się dla nich w pełni bezpieczna. A decyduje o tym specjalny certyfikat, który możemy w bardzo krótkim czasie znaleźć.

Czym jest certyfikat SSL?

Certyfikat SSL to specjalne zabezpieczenie, które jest wykorzystywane w sklepach internetowych oraz na wielu innych witrynach. Pozwala na dokładne zabezpieczanie danych, które dotyczą wszystkich użytkowników korzystających z danej strony. Często klienci w sklepie posiadają zarejestrowane konta, w nich zapisane swoje poufne dane. Zapewne nie chcieliby, aby były one dostępne dla szerszego grona odbiorców. A jest to możliwe tylko wtedy, gdy dany sklep internetowy posiada zainstalowany na serwerze certyfikat ssl. Należy go wcześniej zamówić u dostawcy hostingu. Dobrze jest więc ustalić, jaką ofertę pod tym względem zapewnia nam najlepszy dostawca hostingu. Możliwe, że w tym czasie dobrze byłoby zmienić dostawcę na nowego.

Pewni dostawcy samodzielnie zapewniają nam wdrożenie certyfikatu SSL do wybranej strony i sklepu internetowego. Skorzystanie z takiej oferty okazuje się dla właścicieli stron bardzo cennym rozwiązaniem. Przecież sami nie muszą się tym zajmować.

Co daje certyfikat SSL:

– bezpieczeństwo danych użytkowników

– zwiększa wiarygodność strony

– buduje wizerunek

Czy warto się jeszcze nad tym zastanawiać?

Bardzo wiele korzyści uzyskuje każda strona internetowa, która posiada certyfikat SSL. Jest on dobrze widoczny w pobliżu nazwy domeny. Przeglądarki internetowe oznaczają taki certyfikat zielonym polem. Gdy w nie klikniemy, dowiadujemy się, że strona posiada certyfikat i przez to okazuje się w pełni bezpieczna. Dzięki temu internauci nie muszą się zastanawiać czy mogą wejść i pozostać na takiej stronie. Pewne przeglądarki blokują nawet wyświetlanie stron, które nie posiadają takiego certyfikatu, co tym bardziej skłania, aby jak najszybciej go przygotować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *