Technologia

Bezpieczna strona przez certyfikat SSL

Bezpieczeństwo użytkowników na każdej stronie powinno być bardzo ważne. Przecież jedynie dzięki temu sklepu internetowe są w stanie zachęcić do współpracy szerokie grono klientów. Zapewniają ich, że strona ich sklepu okazuje się dla nich w pełni bezpieczna. A decyduje o tym specjalny certyfikat, który możemy w bardzo krótkim czasie znaleźć.

Czym jest certyfikat SSL?

Certyfikat SSL to specjalne zabezpieczenie, które jest wykorzystywane w sklepach internetowych oraz na wielu innych witrynach. Pozwala na dokładne zabezpieczanie danych, które dotyczą wszystkich użytkowników korzystających z danej strony. Często klienci w sklepie posiadają zarejestrowane konta, w nich zapisane swoje poufne dane. Zapewne nie chcieliby, aby były one dostępne dla szerszego grona odbiorców. A jest to możliwe tylko wtedy, gdy dany sklep internetowy posiada zainstalowany na serwerze certyfikat ssl. Należy go wcześniej zamówić u dostawcy hostingu. Dobrze jest więc ustalić, jaką ofertę pod tym względem zapewnia nam najlepszy dostawca hostingu. Możliwe, że w tym czasie dobrze byłoby zmienić dostawcę na nowego.

Pewni dostawcy samodzielnie zapewniają nam wdrożenie certyfikatu SSL do wybranej strony i sklepu internetowego. Skorzystanie z takiej oferty okazuje się dla właścicieli stron bardzo cennym rozwiązaniem. Przecież sami nie muszą się tym zajmować.

Co daje certyfikat SSL:

– bezpieczeństwo danych użytkowników

– zwiększa wiarygodność strony

– buduje wizerunek

Czy warto się jeszcze nad tym zastanawiać?

Bardzo wiele korzyści uzyskuje każda strona internetowa, która posiada certyfikat SSL. Jest on dobrze widoczny w pobliżu nazwy domeny. Przeglądarki internetowe oznaczają taki certyfikat zielonym polem. Gdy w nie klikniemy, dowiadujemy się, że strona posiada certyfikat i przez to okazuje się w pełni bezpieczna. Dzięki temu internauci nie muszą się zastanawiać czy mogą wejść i pozostać na takiej stronie. Pewne przeglądarki blokują nawet wyświetlanie stron, które nie posiadają takiego certyfikatu, co tym bardziej skłania, aby jak najszybciej go przygotować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *