SEO

Czy pozycjonowanie stron www ma w ogóle sens?

in SEO

Może się wydawać, że w dwudziestym pierwszym wieku niewiele osób zadaje sobie pytanie o to, po co pozycjonować stronę www. Tymczasem okazuje się, że nadal mamy do czynienia z zagadnieniem, o którym można powiedzieć, że nie tylko wzbudza wątpliwości, ale nawet jest postrzegane jako dość kontrowersyjne. Czas więc wspólnie przeanalizować jego zalety. Kto wie, może niektóre również was zaskoczą.

Po pierwsze – lepsza widoczność

Co nam po pięknej stronie www i ciekawym profilu tworzonym w mediach społecznościowych, skoro nikt lub prawie nikt nie zdaje sobie sprawy z ich istnienia. Nie wkładamy przecież tak dużego wysiłku w tworzenie strony www, aby podziwiała ją nasza rodzina i najbliżsi znajomi! I nie, nie jest dziś prawdą to, że dobra strona www wypromuje się sama (tak samo, jak nie jest prawdą to, że kiepską stronę wypromuje samo SEO). Kreatywność i zabiegi dotyczące pozycjonowania muszą iść ze sobą w parze, w innym wypadku bowiem trudno o powodzenie.

Po drugie – większy ruch na stronie

Zdecydowana większość użytkowników trafia po raz pierwszy na poszczególne strony www właśnie dlatego, że znajduje je w wynikach wyszukiwania. Jeśli jednak nasza witryna znajduje się na pięćdziesiątym lub sześćdziesiątym miejscu, znajdzie ją jedynie najwytrwalszy poszukiwacz. SEO pozwala na umieszczenie jej znacznie wyżej, nic więc dziwnego, że i sam ruch na stronie automatycznie staje się większy.

Po trzecie – błędne przekonania użytkowników

Choć dla niektórych osób może być to zaskoczenie, zdecydowana większość osób korzystających z wyszukiwarek internetowych nadal nie wie o istnieniu SEO i o tym, na czym polega funkcjonowanie. Wiąże się to z błędnym przeświadczeniem, że strony na najwyższych pozycjach w wynikach wyszukiwania są po prostu najlepsze albo, że umieszczają je tam sami pracownicy Google! Jeśli więc sprawimy, że tak wysoką pozycję będzie zajmowała nasza strona www, wykorzystamy te mity na własną korzyść.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *