Nowości

Ethereum – przyszłość czy niepotrzebna fanaberia?

Czym jest Ethereum?

 

Ethereum to kryptowaluta, która swoje korzenie ma w 2013 roku, kiedy to programista Vitalik Buterin we współpracy ze szwajcarską firmą jej początek. Ethereum jest oparte na technologii blockchain, czyli zdecentralizowanej bazie danych, działającej na zasadzie peer-to-peer. Tokenem będącym środkiem płatności jest Ether (1 ETH), którego wartość w czasie pisania artykułu wynosi 2164 zł.

 

Sposób dystrybucji

 

Nieznana jest maksymalna ilość tokenów (w przypadku Ethereum Classic jest to 230 milionów). Nagrodą za blok jest 5 tokenów. Pierwsze tokeny zostały sprzedane przez organizację non-profit w celu zebrania funduszy na rozpoczęcie projektu. Zebrano w ten sposób 31,529 BTC sprzedając 60,000,000 ETH, które dzisiaj warte są kilka tysięcy razy więcej.

 

Różnice pomiędzy Ethereum a Bitcoinem

 

Blockchain Bitciona wykorzystywany jest przede wszystkich w celach związanych z obrotem tą kryptowalutą. Ethereum jest przede wszystkim platformą do zawierania kontraktów, czyli skryptów i aplikacji zapisanych w łańcuchu bloków. Tokeny są tylko częścią projektu, być może nawet nie najistotniejszą. Protokół Ethereum stanowi przyszłościowe rozwiązanie dla firm, które stawiają na bezpieczeństwo. Zapewni jedne zdecentralizowany system sieci, który obecnie jest metodą zapewniającą najwyższe możliwe bezpieczeństwo. Obie te waluty wydobywane są metodą Proof-of-Work.

 

Mining kryptowaluty

 

Ze względu na wykorzystanie metody Proof-of-Work do kopania ETH najlepsze są karty graficzne. Kopanie za pomocą procesora jest nieopłacalne – rachunki za prąd przewyższą zysk.Walutę kopie się z poziomu wndowsa za pomocą programu Genoil Ethminer. Kopanie uruchamia się w konsoli cmd za pomocą komendy ethminer.exe –G –S -O

 

Giełdy

 

Tokeny Eteherum można zakupić na internetowych giełdach: Bitbay, Bitfinex, Livecoin, Poloniex oraz wielu innych.

 

Więcej informacji na temat kryptowaluty można znaleźć w jej oficjalnych mediach:

 

Oficjalna strona: www.ethereum.org

Facebook: https://www.facebook.com/ethereumproject/

Twitter: https://twitter.com/ethereumproject

Czy warto zainwestować w tokeny Ethereum?

 

Na to pytanie ciężko odpowiedzieć. Ethereum przyniosło miliony zysku swoim posiadaczom, ale nie można z całą pewnością stwierdzić, czy tak będzie w przyszłości. Zarówno możliwe zyski jak i straty są ogromne. Natomiast sama technologia blockchain ma przed sobą wielką przyszłość.

Jeśli zainteresował Cię ten post, zajrzyj do tego artykułu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *