Nowości

Jak wybrać najlepszą domenę?

Domena to inaczej adres naszej strony www w internecie. Wybór najlepszej domeny tylko pozornie jest sprawą prostą. W praktyce zwykle okazuje się, że najciekawsze nazwy są już zajęte. Podpowiadamy, czym się kierować, wybierając domenę oraz gdzie szukać wolnych domen.

Czym powinna się charakteryzować najlepsza domena?

Wybierając domenę pamiętajmy o tym, że przede wszystkim powinna być ona łatwa do zapamiętania dla osób, które będą chciały odwiedzić naszą stronę internetową. W tym przypadku panuje zasada – im prościej, tym lepiej. Z tego powodu nie warto wybierać domen, w których występują zbitki przypadkowych liter, cyfry (chyba, że są one częścią nazwy firmy), oraz myślniki. Pułapką mogą okazać się obcojęzyczne nazwy – bardzo często ludzie nie wiedzą, jak zapisać je poprawnie, szczególnie gdy wymowa różni się od zapisu. Dotyczy to nawet nazw pochodzących z języka angielskiego.

Gdzie szukać domen?

Rejestratory domen

Istnieje kilka sposobów kupowania domen. Przede wszystkim możesz zakupić wolną domenę poprzez rejestratory domen. To opcja, na którą decyduje się najwięcej osób – nie bez powodu. Jest zdecydowanie najtańsza i najprostsza opcja. Za pomocą różnych pośredników możesz zakupić interesującą Cię wolną domenę. Warto porównywać ceny w różnych miejscach, gdyż potrafią się one bardzo od siebie różnić.

Markety z domenami z drugiej ręki

Inną opcją jest zakup domeny z drugiej ręki za pośrednictwem internetowych marketów z domenami. W takich miejscach możemy nabyć naprawdę atrakcyjne domeny – niestety, ich cena będzie zwykle znacznie wyższa niż nowych domen o bardziej skomplikowanych nazwach.

Wyszukiwanie domen w przeglądarce

Domeny z drugiej ręki możemy nabyć również po prostu wpisując ich adres w przeglądarce. Gdy dana strona nie działa, bardzo często możemy po prostu odkupić ją od poprzedniego właściciela. Oczywiście, jest to nieco bardziej skomplikowane i wymaga więcej zachodu niż kupno domeny za pośrednictwem rejestratora.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *