Inne

Jak wybrać najlepszy hosting?

in Inne

Tworząc własną stronę internetową, będziemy potrzebowali hostingu – miejsca na dysku twardym, które jest stale podłączone do internetu. W wyodrębnionym miejscu będziemy mieli możliwość przechowywania wszelkich niezbędnych nam danych, takich jak pliki multimedialne, e-maile, dokumenty oraz wszystko, co jest nam niezbędne do stworzenia strony internetowej czy portalu. Podpowiadamy, na co zwracać uwagę, wybierając najlepszy hosting.

Hosting darmowy czy płatny?

Jeżeli potrzebujemy hostingu jedynie w celu stworzenia prostej strony internetowej dla kilku naszych znajomych, możemy skorzystać z darmowego hostingu. Należy jednak pamiętać, że często będzie łączyło się to z obecnością nachalnych reklam, oraz często również z awariami systemu. Darmowy hosting pozwala jedynie na niewielki transfer danych, przestrzeń na dysku jest bardzo ograniczona.

W przypadku większych stron, zwłaszcza tych profesjonalnych (np. których celem jest promocja danej firmy w Internecie), warto zainwestować w porządny, płatny hosting. Dzięki temu nie będziemy musieli się męczyć z reklamami, oraz zyskamy przestrzeń dyskową pozwalającą na bezproblemowe przechowywanie wszystkich potrzebnych nam plików.

Hosting hostingowi nie równy…

Błędem jest oczywiście również myślenie, że najdroższy hosting automatycznie będzie najlepszy. Porównajmy oferowane możliwości. Przede wszystkim ważna jest pojemność serwera, oraz transfer. Upewnijmy się również, że dany hosting obsługuje technologię, z której zamierzamy korzystać. Kolejnymi aspektami, na które powinniśmy zwrócić uwagę, jest możliwość tworzenia kopii zapasowych oraz uptime, czyli bezawaryjny czas działania.

Oczywiście, nie ma jednej dobrej odpowiedzi na pytanie, który hosting jest najlepszy. Wszystko zależy od naszych potrzeb. Jeżeli powierzasz stworzenie swojej strony internetowej specjaliście, warto żeby on pomógł również wybrać hosting. On najlepiej będzie wiedzieć, jaka technologia zostanie użyta i jakie będą potrzebne funkcje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *