SEO

Jakie czynniki wpływają na skuteczność content marketingu?

in SEO

Osoby zajmujące się promowaniem stron w Internecie, już od dłuższego czasu zwracają uwagę na to, że systematycznie rośnie znaczenie umieszczanych na niej treści. Te są ważne nie tylko dla robotów Google, choć pozyskanie ich przychylności ma kluczowe znaczenie, gdy chcemy zapewnić witrynie silną pozycję w wynikach wyszukiwania. Szukają ich również klienci i często to właśnie dostęp do wartościowych informacji wpływa na ich decyzje konsumenckie. Nie zaskakuje więc to, że powstał już cały segment marketingu internetowego, który zajmuje się właśnie treściami zamieszczonymi w sieci.

Content marketing, czyli co?

Najbardziej podstawowa definicja content marketingu mówi o tym, że zajmuje się on tworzeniem, a następnie także dystrybucją informacji, które są ważne i wartościowe z punktu widzenia swojego potencjalnego odbiorcy. To właśnie one pozwalają na skupienie jego uwagi i przyczyniają się do tego, że zaczyna on odbierać konkretną witrynę jako wiarygodną i zasługującą na zaufanie.

Dlaczego warto inwestować w content marketing?

  1. Większy ruch na stronie

Użytkownicy Internetu zawsze poszukiwali w nim informacji, do pewnego momentu nie selekcjonowali jednak pozyskanych w ten sposób treści z tak dużym zaangażowaniem, jak ma to miejsce obecnie. Teraz jednak wiele się zmieniło i to właśnie strony z wiarygodnymi, podanymi w ciekawy sposób informacjami są tymi, które mają największą publiczność.

  1. Większe grono stałych klientów

Atrakcyjna treść budzi zainteresowanie, a ponieważ dotarcie do niej nie jest proste, osoby, którym się to uda, nie lekceważą witryn z ciekawymi informacjami. Treść jest przekazywana przez nie dalej, one same zaś starają się nie stracić kontaktu z witryną.

  1. Szansa na większą sprzedaż

Atrakcyjna treść pozwala też na zwiększenie sprzedaży, osoba poszukująca konkretnego rozwiązania docenia bowiem to, że zyskuje wiarygodne, wyczerpujące informacje na jego temat.

Content marketing należy do długofalowych strategii marketingowych, jego skuteczność sprawia jednak, że warto poświęcić mu czas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *