Nowości

Jakie walory posiada bezpieczne szkło laminowane?

Obecność bezpiecznego szkła laminowanego znacznie podnosi poziom bezpieczeństwa przestrzeni biurowej. Składa się ono z dwóch lub więcej tafli, które w razie wypadku nie rozpadają się na ostre kawałki. Na tym jednak nie kończą się zalety surowca.

Bezpieczne szkło laminowane cechuje duża wytrzymałość

Zwiększona odporność na uderzenia to jedna z głównych zalety bezpiecznego szkła laminowanego. Z tego powodu najczęściej montowane są w przestrzeniach komercyjnych. Mimo iż ich produkcją zajmuje się wiele firm, to dużą popularnością cieszą się bezpieczne szkła laminowane stadip. Za sukces produktu odpowiada jego konstrukcja. Składa się on z co najmniej dwóch tafli szkła, połączonych folią. Folia ma właściwości absorpcyjne, dzięki którym wchłania energię uderzenia. Oznacza to, że w razie pęknięcia szkło nie rozpada się na ostre części i nie rozsypuje po pomieszczeniu.

Bezpieczne szkło laminowane, w odróżnieniu od zwykłego szkła, po rozbiciu pozostaje w jednej części – ryzyko okaleczenia jest dzięki temu zredukowane do minimum. Chroni to klientów i pracowników biura przed obrażeniami. To szczególnie ważne w sytuacji, gdy po danej przestrzeni na co dzień chodzą ludzie.

Bezpieczne szkło laminowane może zapobiec włamaniu

Włamywacz, aby dostać się do pomieszczenia, często musi zacząć od rozbicia szyby. Bezpieczne szkło laminowane – składające się np. z dwóch tafli szkła – może go skutecznie powstrzymać. Nawet po rozbiciu jednej z nich folia wciąż utrzymuje całą szybę. Do momentu jej wymiany budynek jest stale chroniony przed intruzami. Co więcej, wymiany konstrukcji nie trzeba przeprowadzić w trybie natychmiastowym, gdyż urządzenie wciąż spełnia swoją funkcję. To również obniża koszt całego zabiegu – wstawienie nowej szyby w trybie pilnym jest o wiele droższe.

Bezpieczne szkło wielowarstwowe jest w stanie wytrzymać nawet uderzenie ciężkiego narzędzia. Im więcej warstw folii i szkła, tym skuteczność całej konstrukcji jest większa. Możliwości te sprawiają, że tak wykonana szyba sprawdzi się nawet w najbardziej niebezpiecznych miejscach. Bezpieczne szkło laminowane to rodzaj przeszklenia będący odpowiedzią na wzrost przestępczości w miastach. Ponadto, w więzieniach szkło laminowane o odpowiedniej wytrzymałości z powodzeniem zastępuje już kraty.

Bezpieczne szkło laminowane chroni przed promieniowaniem UV

Reakcje chemiczne spowodowane promieniowaniem UV skutecznie niszczą meble, obrazy i doprowadzają do blaknięcia kolorów mebli czy witryn sklepowych. Są również powodem degradacji kolorów tapet. Dzięki bezpiecznemu szkłu laminowanemu promieniowanie może zostać zaabsorbowane. Dodatki zawarte w folii potrafią zatrzymać nawet najbardziej szkodliwą część UV. Oprócz tego zmniejszają zysk ciepła pojawiający się wraz z promieniowaniem słonecznym i redukują jaskrawość światła. W efekcie obniżają się koszty użytkowania klimatyzacji, a wzrok osób przebywających w pomieszczeniu chroniony jest przed odblaskami – to szczególnie istotne w sytuacji, gdy promienie słoneczne padają na ekran monitora.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *