Nowości

Kursy Udemy – czy warto z nich korzystać?

Aktualna oferta e-learningowa stale się powiększa. Powstają nowe, coraz bardziej dopracowane i zaawansowane platformy, nauczyciele i mentorzy zdobywają doświadczenie, dzięki czemu jakość kursów i szkoleń wzrasta. Wielu osobom z branży IT trudno jest dziś wyobrazić sobie świat bez możliwości poszerzania wiedzy w ten sposób

Udemy – najpopularniejsza platforma

Najpopularniejszą aktualnie stroną, która tego rodzaju szkolenia oferuje, jest Udemy. Amerykańska platforma oferuje ponad 80000 tysięcy różnych szkoleń, a z ich usług skorzystało już ponad 24 miliony użytkowników.

Udemy – zawartość

Aktualnie Udemy oferuje kursy z każdej dziedziny, od zaawansowanych kursów dla programistów, po szkolenia z umiejętności miękkich, fotografii czy wychowywania dzieci, a nawet medycy. Dominującą jednak dziedziną na tej platformie są wszelkiego rodzaju lekcje związane z branżą IT. Zarówno programiści, graficy, testerzy czy UX designerzy znajdą dla siebie mnóstwo kursów, na każdym poziomie zaawansowania. Należy również pamiętać o tym, że zdecydowana większość kursów na Udemy ma permanentne promocje, dlatego nie dajcie się nabrać na jedyną w swoim rodzaju ofertę na -90%, dla większości kursów, jest to cena standardowa.

Kursy Udemy – warto z nich korzystać?

Wiemy już, że Udemy oferuje mnóstwo kursów, w różnych językach w stosunkowo atrakcyjnych cenach. Jednak, czy warto z nich korzystać? Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że większość kursów to kursy stworzone w języki angielskim, jednak nie przez Native Speakerów, stąd też osoby które nie mogą pochwalić się dobrą znajomością języka, mogą mieć problem ze zrozumieniem treści szkolenia. Kolejną wadą jest to, że niektóre szkolenia „wiszą” już od kilku lat na platformie i wiedza w nich zawarta bywa już nieaktualna. Zawsze przed wyborem szkolenia sprawdzić należy opinie (zwłaszcza ludzi którzy przeszli je przez ostatnie miesiące) i upewnić się, że dany kurs nie zawiera przypadkiem wiedzy niepotrzebnej z punktu widzenia rynku pracy. Płatności są natychmiastowe, wykupiony kurs przypisuje się do konta na stałe, dodatkowo codziennie można spotkać nowe, zupełnie darmowe szkolenia.

Czy warto więc korzystać z kursów na Udemy? Zdecydowanie tak. Odpowiedzialne i przemyślane korzystanie z tego serwisu umożliwi nam przyswojenie wiedzy z niemalże każdej dziedziny. Większość kursów wspomaga się również materiałami źródłowymi (takimi jak np. kod czy grafika w łatwo edytowalnym formacie), dzięki czemu szkolenie może przebiegać sprawniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *