Nowości

Praca w branży IT. Zalety ale także i wady

 

Nowoczesne technologie zmieniają świat na naszych oczach. Wpływają one także na rynek pracy. Dzięki rozwojowi internetu oraz komputerów na świecie nastało zapotrzebowanie na całkiem nowy typ pracowników.
Mowa tu oczywiście o branży IT. Jest to jeden z popularniejszych kierunków, w jaki patrzą młodzi ludzi dopiero odnajdujący się na rynku pracy. Głównym tego powodem są naprawdę spore zarobki, a także możliwość samorozwoju. Mówiąc o pracy w IT, wymieniamy tylko zalety, zapominając jednocześnie, że pomimo wielu zalet nie jest to wcale utopia

Zalety, czyli dlaczego warto być informatykiem.

Zacznijmy jednak od tej pozytywne strony, czyli zalet pracy w IT. Podstawowym plusem jest możliwość ciągłego rozwoju, istnieje możliwość samodoskonalenia i podnoszenia swoich kwalifikacji. Praca informatyka to także wiele miejsc pracy. Branża ta generuje naprawę dużo stanowisk, zaczynając, od programistów a kończąc na administratorach sieci. Nie musimy być przywiązani do jednej pracy, bojąc się, zmiany miejsca zamieszkania i wynikających z tego powodu trudności w znalezieniu zatrudnienia. Pracownicy IT potrzebni są w większości dużych i średnich miast. Pracując, w tym zawodzie możemy także zdecydować się na pracę zdalną, którą możemy traktować także jako dodatkowy dochód. Na różnego rodzaju portalach pełno jest ofert pracy. Poszukiwane są osoby do tworzenia stron internetowych czy też aplikacji mobilnych. Także zarobki w tej branży są na przyzwoitym poziomie. Co prawda na początku naszej kariery nie powinniśmy spodziewać się od razu złotych gór. Najważniejsze jest jednak to, że są, tu naprawdę duże możliwości rozwoju a co za tym idzie podwyżek.

Czy tylko same pozytywy?


Niestety jak wszystko także branża IT ma swoje wady. Praktycznie nigdy nie przestajemy się uczyć. Co prawda dla niektórych może być to plus dający możliwość do podnoszenia swoich kwalifikacji. Nie zmienia to jednak faktu, że praca w tej branży wymaga sporego samozaparcia i ciągłego poznawania nowinek ze świata technologi. Kolejnym sporym minusem jest, to jak praca ta wpływa na nasze zdrowie. Godziny spędzone przed monitorem mogą odbić się na pogorszeniu się naszego wzroku. Także siedzący tryb pracy nie wyjdzie nam na zdrowie. Musimy odbywać regularne kontrole lekarskie, by mieć pewność, że nasz kręgosłup oraz wzrok są w odpowiedniej formie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *