SEO

Programowanie, czyli co trzeba wiedzieć, by rozpocząć tę przygodę.

in SEO

 

W dzisiejszych czasach wielu młodych ludzi próbuje znaleźć pracę, która będzie sprawiała im przyjemność, a jednocześnie będzie dobrze płatna. Widać, że ludzie poszukują zawodu, w którym będą mogli się realizować, a także dobrze zarabiać. Wbrew pozorom nie jest to wcale takie proste. Z pomocą przychodzą nam jednak nowe technologie. Ich rozwój sprawił, że dzisiaj jednym z popularniejszych zawodów stał się programista. Jest to zajęcie, które zapewnia, stał dopływ ciekawych kreatywnych projektów, a jednocześnie jest całkiem dobrze płatne.

Podstawa to język

Sporo osób zadaje sobie pytanie, jak rozpocząć przygodę z programowaniem? Odpowiedź, wydaje się z pozoru prosta. Ktoś, kto chce, się w spełniać w tej branży może po prostu iść na studia informatyczne. Jednak to tylko pozory, bo co jeśli po kilku latach studiowania odkryjemy, że nie mamy do tego predyspozycji? Czy nie lepiej byłoby rozpocząć swoją przygodę z programowaniem jeszcze zanim podejmiemy decyzję o naszym przyszłym kierunku studiów?
Pytanie brzmi, od czego zacząć? Podstawą jest upór oraz chęć do pracy, albowiem nauka programowania to żmudne i rutynowe działanie. Następnie powinniśmy wybrać język, którego chcemy zacząć się uczyć. Nie jest to łatwa decyzja i powinniśmy ją dobrze przemyśleć. Warto zaznaczyć, że nie wystarczy ogarnąć tylko jednego języka, warto rozmieć większość z nich przynajmniej w stopniu podstawowym. Zacząć możemy naukę od HTML czy też Pascala, który jest całkiem niezły, jeżeli chodzi o początki nauki. Kolejnym językiem, którym warto, się zainteresować jest Delphi. Sporo osób wybiera C++, co prawda z początku może wydawać się trudny, jednak jest jednym z ważniejszych języków programowania.

Pierwsze kroki

Skoro wybraliśmy, już czego będziemy się uczyli, kolejne pytanie, skąd czerpać wiedzę? Mamy tu kilka wariantów. Pierwszy to zakupić sobie specjalistyczne podręczniki do nauki programowania. Jest ich naprawdę spory wybór, najlepiej zasięgnąć opinii osób, które je już czytały. Oprócz tego możemy zainteresować się kursami, które są dostępne w internecie. Ich ceny zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych do nawet kilkuset. Możemy je znaleźć na kilku popularnych platformach do zakupu różnego rodzaju kursów. Jeżeli dopiero rozpoczynamy naszą przygodę z programowaniem i chcemy wiedzieć, czy jest to zawód dla nas, powinniśmy skupić się na poznaniu podstaw. Przydatne tu będzie kilka książek oraz ewentualnie jakiś kurs online. Jednak najważniejsze jest to, by zacząć programować. Nawet najprostsze aplikacje czy też strony internetowe. Nie jest, to branża gdzie wystarczy znać teorię. Trzeba także umieć zastosować ją w praktycznych zadaniach. Musimy po prostu zobaczyć czy sprawia nam to frajdę i czy jest to zawód dla nas.

 

Czy w Warszawie łatwo znaleźć pracę w IT?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *