Python na rynku pracy
Rynek pracy dla osób posiadających wiedzę techniczną jest aktualnie bardzo łaskawy. Pracodawcy prześcigają się w coraz bardziej wyszukanych pomysłach, jak zdobyć dobrego pracownika. A pracownicy? Kuszeni wysokim wynagrodzeniem i dobrymi warunkami pracy, coraz częściej decydują się na zmianę kwalifikacji zawodowych.
Znam Pythona. Czy mogę już wysyłać CV?
Zmiana branży zawsze będzie obarczona pewną dozą ryzyka. Niezależnie od tego, czy uczysz się nowych rzeczy po godzinach, czy też poświęcasz 100% swojego czasu na naukę. Takie przedsięwzięcie od każdego wymaga samozaparcia i wytrwałości w dążeniu do postawionych sobie celów.
Python od lat cieszy się dużą popularnością wśród języków programowania. Dysponuje obszerną biblioteką i jest stosunkowo łatwy do przyswojenia. Nawet dla osób, które nie miały wcześniej styczności z programowaniem. Ponadto znajomość Pythona, pozwala na obranie bardzo odmiennych ścieżek kariery. W zależności od indywidualnych preferencji możesz zostać programistą lub skupić się bardziej na Big Data. Python przyda się również do analizy danych w branży finansowej. Dlatego to właśnie od Pythona, tak wiele osób decyduje się rozpocząć swoją przygodę z branżą IT.
Jednak nauka nie jest łatwa. Prędzej, czy później każdy zadaje sobie pytanie, czy jestem już gotów, aby wysłać pierwsze CV? Czy znajomość jednego tylko języka programowania jest wystarczająca, żeby znaleźć pracę? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wiele zależy też od szczęścia. Zmieniając branżę, warto codziennie przeglądać dostępne oferty pracy, nawet jeśli jesteśmy jeszcze bardzo początkujący. Znajomość podstaw samego Pythona, będzie wystarczająca, jeżeli natrafimy np. na ofertę stażu. Ponadto dobrze jest wysyłać CV, nawet jeśli nie spełniamy wszystkich wymagań, ale czujemy, że Pythona rozumiemy już bardzo przyzwoicie. Doświadczenie w rekrutacjach jest bardzo cenne. Rekruterzy często wysyłają najpierw zadania, żeby sprawdzić naszą wiedzę. Po rozwiązaniu otrzymujemy od firmy feedback z informacją zwrotną, jak nam poszło i co możemy poprawić. Nawet jeśli nie otrzymamy propozycji pracy, to wiedza, jaką w ten sposób zyskamy, jest bezcenna!